Simona - bezpečné miesto

31.12.2021
Mala by som napísať recenziu. Taká je moja momentálna úloha, ktorú skutočne chcem splniť. Problém však je, že neviem kde začať. Aké slová mám zvoliť a ako ich pospájať do viet...Nechápte ma zle. Som veľmi vďačná a som strašne rada za to, že som začala chodiť na terapie ku Kamilovi. Lenže, keď som počula jeho žiadosť či by som mu mohla napísať recenziu, tak nejak mi prišlo z tej predstavy smutno. Akoby som sa ocitla na konci niečoho čo nechcem ukončiť, pretože mi to bude chýbať. Akoby som mala napísať rozlúčkový list.

Terapie s Kamilom, boli ako prísť na bezpečné miesto, ktoré je tu len pre mňa. Môj malý kúsok niečoho. Ako detská deka pod ktorú som sa schovala ako malá a vedela som že tam som v bezpečí, pred všetkým. Že tam môžem byť kýmkoľvek a dokonca aj sama sebou. Asi aj preto som dlho nechcela nikomu povedať o tom, že chodím k terapeutovi. Nie preto, že by som sa za to hanbila len som nechcela vpustiť svet do môjho bezpečného miesta. Znie to magicky, však? Nejde však o to, že by mal Kamil azda čarovné schopnosti, ktorými by mávnutím prútika dokázal odstrániť, či opraviť všetko zlé, či bolestné. Myslím, že celá tá mágia spočívala v tom, že bol proste tu. Pozorne počúval a vnímal, ktorýkoľvek príbeh, ktorý som začala rozprávať. Aj keď moje rozprávanie bolo občas ťažké či uplakané, aj tak bol tu. Nehneval sa a nekarhal ma za moje emócie. S ľahkosťou som mu dokázala dôverovať a spovedať sa mu s čímkoľvek čo ma ťažilo na srdci a vytváralo nekonečnú spleť myšlienok, do ktorých som sa rokmi úplne zamotala. Pomáhal mi rozpliesť klbká emócií, naučil ma ako sa na veci pozerať iným spôsobom a pomohol mi pochopiť samú seba. Zistila som vďaka nemu o sebe veci, ktoré som ani nevedela, že mám. Naučila som sa čo znamená sebaláska (myslím tá skutočná a nie tá marketingová pre novú penu do kúpeľa). Som mu vďačná za mnoho a myslím, že keby som tu všetko začala rozpisovať, tak by som sa nedopísala.

Dneska je posledný deň v roku. Takže ak by som sa pozrela spätne na celý rok, myslím, že moje najlepšie rozhodnutie bolo začať chodiť na terapie ku Kamilovi :) asi tak by som to celé zhrnula.